Wzmocnieni i gotowi na inaugurację

OBORNIKI. W ostatnim spotkaniu kontrolnym przed inauguracją II ligi szczypiorniści Oborniki nieznacznie przegrali z pierwszoligowym Grunwaldem  Poznań 28:33.

Wzmocnieniem oborniczan w nowym sezonie ma zostać Arkadiusz Hildebrandt, rozmowy na temat transferu z Grunwaldu mają zostać zakończone w tym tygodniu prawdopodobnie będzie grał w drugoligowej Sparcie Oborniki. 32-letni poznaniak w latach 1998-2001 występował  w barwach Metalplastu Oborniki. Gdy ten się rozwiązał, wrócił do Poznania.W ostatnich latach Hildebrandt był podstawowym zawodnikiem Grunwaldu, choć mecze bardzo dobre przeplatał ze słabymi. Nadal imponuje jednak siłą, potrafi także rzucać z drugiej linii. Po fiasku rozmów z Grunwaldem o przedłużeniu umowy zawodnik planował wyjazd do Niemiec, ale niemiecki klub nie zgodził się na jego wyjazd wraz z rodziną.  – Na zasadzie partnerskiej uzgodniliśmy w Obornikach warunki umowy – opowiada praworęczny rozgrywający. 

Sparta, jeśli jeszcze pozyska Hildebrandta, może bardzo poważnie liczyć w walce o awans do pierwszej ligi. Mają w niej grać bracia Michał i Jakub Kasperczakowie, Mieszko Kaczor, Artur Pachulicz i Łukasz Koligat.

Podobne artykuły