Turnieje tenisowe

OBJEZIERZE, KRZYŻ. Na pierwszy w tym sezonie wojewódzki turniej kadetów w tenisie stołowym, który rozegrano w Objezierzu, stawiła się setka zawodników i zawodniczek z całej Wielkopolski. Najlepsza szóstka kadetów i kadetek zapewniała sobie prawo gry w półfinałach mistrzostw Polski. 

Spośród oborniczan w roczniku 1995 drugie miejsce zajęła Agnieszka Lipska, trzecie Michał Iracki, a piąte Aleksandra  Surma; w roczniku 1996 trzecia była Agnieszka Koch, a piąty Michał Grotowski. Cieszyć może fakt że trójka z awansujących do półfinałów jest o rok młodsza i będzie w tej kategorii startować w następnych latach. Systematyczna codzienna praca treningowa i udział w wakacyjnych obozach sportowych tenisa stołowego przyniosła spodziewany efekt. 

W niedzielę w w Krzyżu odbył się I wojewódzki turniej kwalifikacyjny młodzików jako eliminacja do półfinału ogólnopolskiego. Z UKS Oborniki startowały dwie uczennice SP2. Najlepszą zawodniczką okazała się Monika Iracka, która zdecydowanie pokonała wszystkie rywalki. Anna Grotowska była dziewiąta. 

Podobne artykuły