Sparta przegrała w 93 minucie

OBORNIKI. Piłkarze Sparty w sobotnie popołudnie zmierzyli się z wiceliderem, Polonią Nowy Tomyśl. Już przed meczem trener Mariusz Drewicz mobilizował swój zespół, licząc na to że rywal zlekceważy oborniczan. Niestety, piłkarze Sparty po raz kolejny rozpoczęli mecz mało skoncentrowani i zanim się obudzili, przegrywali już 2:0. Już w 2 min. sędzia pokazuje faul. Zawodnik gości uderza piłkę silnie w kierunku bramki, Szokaluk paruje ją do boku, a do piłki zamiast obrońców Sparty dobiega napastnik Polonii, który pokonuje bramkarza Sparty.

W 14 min. Polonia prowadziła już 2:0. Kolejna szybka akcja gości skrzydłem, błąd popełniają środkowi obrońcy i Szokaluk po raz drugi zmuszony wyjąć piłkę z sieci. Po stracie drugiej bramki Spartanie bardzo powoli, ale się rozkręcali. W 26 min. groźny strzał oddał Paździerski. W 28 min. po rzucie rożnym i zamieszaniu pod bramką Głowacki pokonał bramkarza gości.

W przerwie trener Drewicz dokonał dwóch zmian, a oborniczanie od początku drugiej połowy rzucili się do odrabiania strat. W 50 min. dwie groźne akcje przeprowadzają Paździerski z Lizewiczem. W 53 min. Cyranek zagrywa do Bukowskiego, ten wbiega w pole karne i jest faulowany przez obrońcę Polonii. Sędzia dyktuje rzut karny, którego na bramkę zamienia Marcin Florek. W 66 min. meczu Polonia mogła zdobyć trzecią bramkę, jednak w bramce dobrze spisał się Szokaluk. 

Ostatnie piętnaście minut meczu do intensywne ataki z obu stron, bowiem remis nie zadawalał ani Sparty, ani Polonii. Sparta mogła zdobyć bramkę, ale niestety strzały Jóźwiaka i Bukowskiego albo mijały bramkę, albo lądowały w rękawicach bramkarza Polonii. To co nie udało się gospodarzom, udało się gościom i w 93 min. najpierw po braku asekuracji, a potem po błędzie bramkarza Sparty, Polonia zdobyła zwycięską bramkę, wygrywając ostatecznie 3:2. 

Skład Sparty: Szokaluk – Okanga (68 min. Zawadzki), Radziwołek, Maciejewski, Głowacki, Kowal (46 min. Bukowski), Lizewicz (72 min. Zarębski), Cyranek, Paździerski, Florek, Szymanek (46 min. Jóźwiak). Bramki dla Sparty: 28 min. Głowacki 1:2, 53 min. Florek 2:2. Żółte kartki dla Sparty: 4 min. Lizewicz.

Podobne artykuły