Ryczywół bez policji?

RYCZYWÓŁ. Dotarła do nas wieść o cichych planach zlikwidowania rewiru dzielnicowych w Ryczywole. Powodem jest szukanie oszczędności w policji. 

Na pierwszy ogień poszły do likwidacji rewiry i małe posterunki. Ten w Ryczywole znajduje się w piętrowym budynku. Przez lata paleniem w centralnym og- rzewaniu zajmował  się tam lokator z piętra, emerytowany policjant. Od czasu, gdy przeszedł na ogrzewanie elektryczne, trzeba było opłacić palacza i jego wynagrodzenie stało się pozycją do zaoszczędzenia. 

Poprosiliśmy o komentarz wójta gminy Ryczywół. – Ja do tego ręki nie przyłożę – oświadczył Jerzy Gacek. Zapytany, czy w razie ostatecznej decyzji o likwidacji budynku rewiru znalazłby w Ryczywole odpowiednie pomieszczenie dla dzielnicowych, odparł:  trzeba rozmawiać. Myślę, że znajdzie się jakieś wyjście, ale trzeba porozmawiać. Dodał też, że jakiś mały pokoik dla rewirowych cofnie gminę do lat pięćdziesiątych. 

Zdaniem ryczywolskich radnych, likwidacja rewiru w ich miejscowości byłaby złym posunięciem. – Czy policjanci są tam czy nie, jednak sam fakt, że lada moment mogą się pojawić poprawia poczucie bezpieczeństwa. Nie można go odbierać obywatelom – skomentował sytuację radny Witold Kruś.  

Podobne artykuły