Radni nie chcą 425 tys. zł dla gminy?

ROGOŹNO. Na ostatniej sesji rady miejskiej radni podjęli decyzję o faktycznym zrezygnowaniu z uczestnictwa w Stowarzyszeniu Dolina Wełny. Ma się to stać poprzez nie uchwalenie pieniędzy na składki członkowskie. 

Stowarzyszenie Dolina Wełny ma na celu uzyskanie bezzwrotnej pomocy, w formie dotacji, z Unii Europejskiej dla wsparcia rozwoju obszarów wiejskich. Decyzję o rezygnacji podjęto za sprawą Zbigniewa Nowaka z Budziszewka, który został wybrany przez radę jako jej reprezentant w pracach stowarzyszenia. Radny podkreślił, że nie otrzymuje zaproszeń na spotkania i z tego powodu nie pojawił się na ani jednym. Radna Tomaszewska, zbulwersowana zachowaniem władz Doliny Wełny, zaproponowała aby wstąpić do innego, które traktowało by rogozińskich radnych w lepszy sposób.

W miniony wtorek nadzwyczajne zebranie stowarzyszenia uchwaliło kartę wniosków o dofinansowanie realizacji projektów z terenów gminy Rogoźno, w którym figuruje kwota 425 tys. zł.  Składka, której nie chcą zapłacić radni, wynosi koło 8 tys. zł rocznie. 

Radny Nowak najwyraźniej otrzymał zaproszenie na zebranie we wtorek, ponieważ zjawił się tam – i to nie sam. 

Wraz z nim przybyli radny Henryk Janus i przewodniczący Szuberski, którzy rozmawiali z prezesem stowarzyszenia na temat włączenia reprezentanta rady miejskiej do władz stowarzyszenia. W władzach tych, jako osoba fizyczna, zasiada burmistrz B.Janus i zapewne ten fakt jest głównym powodem stanowiska radnych. Gdy prezes odmówił, radni odwrócili się na pięcie i wyszli z zebrania, zapowiadając dalsze niepłacenie składek.

Podobne artykuły