Przy pizzy z piosenką

OBORNIKI. Drugą częścią „Dni Włoskich” (pierwszą skomentowaliśmy w innym miejscu) było spotkanie na obornickim Rynku. Pomysłodawczynią owej dwudniowej „podróży” po Europie jest Anna Witczak z Obornickiego Ośrodka Kultury. Jej cykl „poznajmy się” pozwala oborniczanom zbliżyć się do sąsiadów dalszych i bliższych naszego kontynentu. 

Pani Ania włożyła w „Dni Włoskie” ogrom pracy i trzeba przyznać, że się bardzo udały. W niedzielę, 13 września burmistrz Obornik Anna Rydzewska wraz gościem specjalnym, prezesem Towarzystwa Polsko-Włoskiego Elżbietą Renz,etti dokonała otwarcia głównej części imprezy. Tu warto wspomnieć, że pani Elżbieta choć niemal całe życie przemieszkała w Rzymie, pochodzi z Bydgoszczy, a mając sześć lat bawiła na koloniach w Obornikach. 

Potem były konkursy wiedzy o Włoszech i plastyczny dla dzieci. Na specjalnym stoisku można było zdobyć materiały na temat Włoch a firma Itaka namawiała na wycieczki. Nie mogło się też obyć bez włoskiego canta. 

Gdy na scenie stanęli dobrze znani obornickim melomanom Agnieszka Wawrzyniak z Bartoszem Kuczykiem już było wiadomo, że będzie pięknie i faktycznie pięknie było. Gdy koncert swój skończyli znanym „Say goodbye”, najpierw była cisza o potem można było usłyszeć gromkie oklaski. 

Zanim ich miejsce na scenie zajął trzyosobowy zespół „Justyna i Piotr” z koncertem włoskich przebojów, miała miejsce degustacja doskonałej włoskiej pizzy rodem z obornickiej pizzeri Marcello. Pani Elżbieta Renzetti także jej spróbowała i orzekła, że niczym nie różni się od tej z Italii. 

Poprawa kapryśnej tego dnia pogody ściągała na Rynek coraz więcej osób tak, że kolejny występ miał całkiem liczną widownię. 

Organizatorem „Dni Włoskich” były Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy, Włoski Instytut Kultury, Biblioteka Publiczna w Obornikach i Obornicki Ośrodek Kultury. Jednak, jak ze sceny oświadczył dyrektor Lech Faron: najwięcej zawdzięczamy Ani Witczak. Gdzie zabierze nas za rok? Zobaczymy. Pewne jest za to, że krótki przegląd imprez tegorocznych „Dni Włoskich„ będzie można zobaczyć na stronie TV Oborniki www.oborniki.com.pl.

Podobne artykuły