Mały most ma być iluminowany

OBORNIKI. W urzędzie miejskim trwają ostatnie prace nad wnioskiem dotyczącym budowy kolejnej „schetynówki”. Tym razem będzie to połączenie drogi wojewódzkiej z krajową. 

Szczegółowo rzecz ujmując, będzie to odcinek Rynku w ciągu ulicy Armii Poznań, mostu na Warcie, ulicy Armii Poznań – aż do Bogdanowa. Przebudowa obejmie remont nawierzchni ulic, przebudowę mostu, przebudowę ulicy wraz z nowymi chodnikami i drogę dla rowerów. Droga rowerowa oddzieli się od ciągu ulicy dopiero na wysokości Bogdanowa i biegnąc poniżej jezdni w układ drogi wiejskiej włączy się bezpiecznie przy samej Kalwarii.

Szczególnie interesująco będzie wyglądał sam most. Firma związana z Eneą, wykonała już projekt iluminacji mostu światłami LED.  – Projektując całość postawiliśmy głównie na zwiększenie bezpieczeństwa. Za to można otrzymać najwięcej punktów u komisji oceniającej – wyjaśnił wiceburmistrz Bukowski. 

Cały projekt na wartość sześciu milionów złotych. Konkurencja będzie wielka, lecz jeśli uda się uzyskać wsparcie rządu, to aż trzy miliony dołoży do niej Skarb Państwa. 

Podobne artykuły