Pomoc dla obornickiej porodówki

OBORNIKI. Bad Reichenhall. W lipcu tego roku mieszkanka Ryczywołu Karolina Zimna, nauczycielka j. angielskiego i wolontariuszka prowadząca w tej miejscowości Punkt Pomocy Socjalnej Joannitów, urodziła w szpitalu powiatowym w Obornikach syna Ignacego. 

Pobyt na oddziale porodowym uświadomił jej ogrom potrzeb, których spełnienie zapewniłoby kobietom powiatu obornickiego i okolic, rodzenie w warunkach godnych  XXI wieku. Znając niedostatki budżetu lecznicy prowadzonej przez powiat obornicki, zaraz po powrocie do domu napisała list do Christiana v. Sierakowskiego z prośbą o pomoc. Sierakowski, który był niedawno w Ryczywole i Rogoźnie, zna owe problemy i nie pozostał na jej prośbę obojętny. Z Bergisch Gladbach i Wiehl wysłano za pośrednictwem Joannitów apel o pomoc w znalezieniu potrzebnego sprzętu. 

Niemcy przesłali do Polski fotografie sprzętu, którym mogą dysponować, a oceny dokonał osobiście personel obornickiej porodówki. Sprzęt bardzo spodobał się ordynatorowi oddziału ginekologiczno-położniczego Robertowi Meyerowi oraz położnej oddziałowej Magdalenie Gramza. Razem podjęli decyzję o przyjęciu darów. Do Obornik trafiły dwa łóżka porodowe, inkubator i aparat do oddychania dla niemowląt. 

Sprzęt jest doskonałej jakości i z powodzeniem zastąpi wysłużony szpitalny szmelc. W zamian dyrektor szpitala obiecała wysłać do Bad Reichenhall, skąd dary pochodzą, oficjalne podziękowanie. Podziękowania należą się też bez wątpienia Karolinie Zimnej, która akcję rozpoczęła. Nasza redakcja składa tą drogą państwu Zimnym serdeczne gratulacje z okazji urodzin syna.

Podobne artykuły