Obywatelskie zatrzymanie

OBORNIKI. W nocy z 26/27 sierpnia na jednym z obornickich osiedli został zatrzymany 36-latek, który usiłował ukraść samochód. Sprawcę ujął oborniczanin, obserwujący całą sytuację z okna swojego mieszkania.

Złodziej wybrał na parkingu Fiata Seicento. Po wyrwaniu uszczelek z okna wyjął tylną szybę, następnie wszedł do środka i zaczął odkręcać obudowę kolumny kierownicy, aby się dostać do stacyjki. Po dokonaniu tych czynności poprosił przechodnia o pomoc w wypchnięciu samochodu. Ten już podszedł do auta, ale nagle dostrzegł w nim brak szyby i zrezygnował z pomocy. 

Wszystko to z okna obserwował pewien mieszkaniec Obornik. Postanowił zareagować i ruszył w stronę Fiata. Gdy się zbliżał, złodziej dostrzegł go i zaczął uciekać. Rzucił się za nim w pościg i szybko złapał rabusia za kark, a następnie trzymając go mocno w garści powiadomił policję. 

W toku wykonywania dalszych czynności 36-letni złodziej przyznał się do usiłowania kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie to stanowi doskonały przykład właściwej postawy obywatelskiej i współpracy z policją. Dzięki niej można skuteczniej walczyć z wszelkiego rodzaju przestępczością.

Podobne artykuły