Kasia Armista Miss Ziemi Obornickiej 2009

OBORNIKI. Różnicą jednego punktu w dodatkowym głosowaniu, Miss Ziemi Obornickiej roku 2009 została Katarzyna Armistra z Obornik, pokonując nową Pierwszą Wicemiss, Małgorzatę Szymańską.

Zwyciężczyni nie skończyła na jednym tytule, tuż przed ogłoszeniem głównego werdyktu została uhonorowana również jako Miss Foto. Drugą Wicemiss wybrano Paulę Michalską. Bezkonkurencyjną, bo z przewaga prawie połowy głosów z puli ponad 200, Miss Publiczności została Małgorzata Szymańska.

Zanim doszło do tych emocjonujących momentów, każdy z kilkuset widzów mógł oglądać rewelacyjne i bardzo profesjonalnie przygotowane oraz zrealizowane widowisko.

Rozpoczęło się ono o godzinie 19, ale tłumy rodzin, przyjaciół i fanów dziewcząt ściągnęły o wiele wcześniej, żeby zająć jak najbliższe sceny miejsca. Do tradycyjnej sceny dostawiono specjalnie na tą okazję wybieg, ciągnący się przez połowę długości sali. Pragnących oglądać przedstawienie było więcej, niż miejsc na widowni domu kultury, co tylko świadczy o popularności, którą zdobył wybory najpiękniejszej oborniczanki.

Wśród tych, którzy przygotowali ten niezwykły wieczór byli Leszek Faron i Marcin Samolczyk, którzy również prowadzili całą galę a w przerwach pomiędzy wyjściami dziewcząt prezentowali swoje ,,anielskie’ skecze; Dariusz Jezierski, który jest właścicielem studia modelek i wprowadzał dziewczęta w tajniki tej sztuki oraz  pracownicy OOK,  bardzo zaangażowani w wydarzenie. 

W skład jury, które wybierała  najpiękniejszą pannę, weszli miss Obornik 2008 Magdalena Witaszak, Anna Meinert-Barnaś, Danuta Czakańska z firma Sumin, Katarzyna Ruda z firma Euroimpeks, inicjator zabawy Piotr Kaźmierczak i przewodniczący rady miejskiej Piotr Desperak. Każdy z widzów przy wejściu, za okazaniem biletu, dostawał małą kartkę z pieczątką OOK, służącą do głosowania na Miss Publiczności. 

Dziewczęta wystąpiły w czterech prezentacjach. Pierwsza miała za zadanie pokazanie talentu tanecznego oraz pozwolić na prezentację każdej z osobna na wybiegu. Dla podsycenia emocji na scenie, również w tańcu, pokazała się  zeszłoroczna pierwsza wicemiss Greta Mamak.  

W drugim wyjściu kandydatki pokazały się w kreacjach obornickiego projektanta Patryka Wyrembka. Dziewczęta w spodniach,kapeluszach i ciemnych okularach tańczyły w rytmie muzyki z lat trzydziestych XX wieku,  z musicalu Chicago. Trzecia odsłona ukazała pełną klasę każdej z  uczestniczek. Wystąpiły one w sukniach wieczorowych,  zaprojektowanych przez Sylwestra i Urszulę Nowaczyk. Ci sami projektanci przygotowali suknie ślubne, które trafiły na dziewczęta w ostatnim, czwartym wyjściu.  W przerwach pomiędzy prezentacjami hipnotyzował tłum trubadur Piotr Kuźniak z repertuarem piosenek Czesława Niemena, które wywołały płomienie, uchodzące z uniesionych zapalniczek widzów. Nie zabrakło znakomitych, jak zawsze, tancerek z  Cat Clan. 

Zwyciężczyni odebrała nagrodę pieniężną wysokości 3000 zł oraz oczywiście koronę, którą na głowę włożyła jej Magdalena Witaszak. Pierwsza i druga wicemiss zdobyły  rowery, miss publiczności biżuterie a miss foto zaproszenie na sesję zdjęciową u Włodzimierza Janaska.

Imprezę będzie można oczywiście obejrzeć w Telewizji Obornickiej. Zapraszamy.

Podobne artykuły