Kanalizacja zamiast dróg

ROGOŹNO. Rogoźno ma szanse na pozyskanie 30 mln złotych z przeznaczeniem na inwestycje kanalizacyjne. Do marca przyszłego roku musi złożyć dokumentacje do wojewody a jest to tak potężne zadanie, iż czasu wcale nie ma wiele. 

Trzeba do tego dodać problem permanentnego przeciągania procedur przez Powiatowy Zakład Uzgodnień Dokumentacji kierowany przez Wojciecha Pawlika. – Nie wiem jak się to jeszcze potoczy, powiedział burmistrz Bogusław Janus nie kryjąc, iż może sięgnąć nawet do rozwiązań zdecydowanie drastycznych, o czym piszemy w innym miejscu. 

Przechodząc do sprawy pieniędzy przyznał : to finansowanie będzie trudne, bo budżet przyszło roczny to jest kosmos. Mamy w tej chwili 36 mln na rozbudowę oczyszczalni i kanalizacji sanitarnej. Także montaż finansowy na przyszły rok będzie ciężki na pewno. Ale jestem pewien, że sobie z tym poradzimy, dlatego nie będzie tak jak w tym roku hura drogi i chodniki. Musimy je trochę wstrzymać i przypilnować kanalizację, bo nie można sobie pozwolić, by to wypadło. 

Zapytany o budowę tak zwanych schetynówek, burmistrz nie krył: na razie o tym nie myślę. Pierwsza jest kanalizacja.

Podobne artykuły