Gimnazjum za gotówkę

ROGOŹNO. Nowy rok szkolny powitał w Rogoźnie specjalną, by nie rzec eksperymentalną, 24 osobową klasę nowego gimnazjum w miejscowym liceum ogólnokształcącym. W jej liczbie są nawet cztery osoby spoza gminy Rogoźno. Dzieci będą się uczyć w budynku ogólniaka przez sześć lat, kończąc gimnazjum i liceum, uczeni przez tę samą kadrę. Co z tego wyniknie  tego jeszcze nikt nie wie. Znane są jednak koszty, indywidualne i gminne.

– Gmina finansowo na tym trochę straci, bo młodzież odejdzie a koszty zostaną. Subwencja trafi nie do nas ale do starostwa – skomentował to burmistrz Janus. Jednak wyraził zrozumienie dla tych rodziców, którym nie całkiem podoba się nauczanie w rogozińskich gimnazjach: patrząc na to ze strony rodziców, wydaje mi się to dobry ruch. Niedawno moje dzieci skończyły, jeszcze jedna córka chodzi, to wiem, jak to w gimnazjum uczą i jak to wygląda. 

Nauka w nowej klasie będzie odpłatna a czesne wyniesie 200 złotych miesięcznie. O uczących się tam burmistrz rzekł: jest to jakby elita – właśnie poprzez tą odpłatność na którą w Rogoźnie wielu nie stać. Czy było warto ponieść ten ciężar, okaże się po latach.

Podobne artykuły