Dotkliwa porażka Sparty w Lesznie

OBORNIKI. Niestety, aż 5:0 przegrali piłkarze Sparty Oborniki w sobotnim meczu z Polonią Leszno. Gospodarze którzy mieli przed tym spotkaniem jeden punkt mniej od Sparty, od początku meczu ruszyli ze zdecydowanym atakiem. Na efekty długo nie trzeba było czekać, już w 8 min. po błędzie obrony, Polonia prowadziła 1:0. W 20 min. po dośrodkowaniu i pasywnej postawie zawodników Sparty, gospodarze prowadzili już 2:0.

Oborniczanie walczyli, jednak przy bardzo agresywnej grze zawodników Polonii nie potrafili dłużej przytrzymać piłki, a by potem stworzyć jakąś groźną sytuację.

W przerwie meczu trener Drewicz za Głowackiego do gry wstawił Zarębskiego i zdecydował się na bardziej ofensywny wariant, licząc że uda się jeszcze wywieźć remis z Leszna. Niestety, już w 50 min. po kolejnym prostym błędzie Polonia prowadziła już 3:0. Nie cały trzy minuty później po zamieszaniu w polu karnym i uderzeniem piętką gospodarze podwyższyli na 4:0.

Ostatnia bramka w tym meczu padła w 65 min. meczu, najpierw piłkę w środku pola stracił jeden z pomocników Sparty, a dobrze grający tego dnia zawodnicy z Leszna takich okazji w sobotę niemarnowani. Sparta przegrała 5:0, a przed nią kolejny trudny mecz tym razem z Polonią Nowy Tomyśl.