W trosce o piękno gminy

GMINA OBORNIKI. W minioną środę można było w arcymiłej atmosferze poznać laureatów VII edycji konkursu „Piękna Nasza Gmina Cała”. Warto tu podkreślić, że w tym roku wzięło w nim udział aż 90 uczestników i jest to swoisty rekord. Uroczyste ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów tym razem odbyło się w Wargowie.  

Wyjątkową atrakcją wieczoru był specjalny pokaz florystyczny przygotowany przez Joannę Napierałę i Martynę Napierałę oraz Lidię Górkę i Danutę Bartnikowską z obornickiej Kwiaciarni ASIA. Na stołach stanęły dalie w „wazonach” z porów i marchwi. Na ziemi spoczęły kosze pełne dorodnych brzoskwiń śliwek i gruszy z okolicznych sadów. Chętni mogli zwiedzić ogród, który zdobył I miejsce w kategorii „Najpiękniejsza posesja – ogród rekreacyjny (wypoczynkowy)”. Właściciel Michał Madziarek wcielił się w rolę przewodnika i chętnie dzielił się swoją bogatą, ogrodniczą wiedzą przekazując cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin. 

W kategorii Najpiękniejszy balkon zwyciężyła Danuta Królska (Oborniki). W kategorii Estetyka przedszkoli, szkół, zakładów pracy, instytucji I miejsce Biuro Rachunkowe w Bogdanowie Anny i Jana Grzybowskich, II Centrum Formacji Świętorodzinnej w Bąblinie; wyróżnienie: Centrum Ogrodnicze w Bogdanowie Jolanty i Wojciecha Nowickich. Najpiękniejsza posesja-ogród frontowy I Maria Stachowiak, Bąblinek, II Łucja i Leszek Białek, Bogdanowo, III Stefania Jagodzińska, Gołaszyn, Jolanta i Wiesław Majkowscy, Bogdanowo. Najpiękniejsza posesja-ogród rekreacyjny (wypoczynkowy) I Michał Magdziarek, Wargowo, II Władysława Białek, Bogdanowo, III Teresa Rakowska, Rożnowo.  Najpiękniejszy ogródek działkowy I Henryk Kraft, II Paulina Jarusz, III  Urszula Wicherek. Najpiękniej zagospodarowane grunty gminne użytkowane przez osoby fizyczne wyróżnienie Krzysztof Woś, Sylwia Garstka, Mirosława Gawlik, Danuta Izydorczyk, Helena i Bano Goman.

Podobne artykuły