Rogoźno też będzie miało rondo

ROGOŹNO. W miniony wtorek rozpoczęła się od dawna oczekiwana budowa pierwszego ronda w Rogoźnie. Będzie one znajdowało się na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Wojska Polskiego. 

Fakt ten nie tylko cieszy z historycznego punktu widzenia, ale również z poczucia ulgi, jaką mają mieszkańcy na myśl o tej inwestycji. Jest to miejsce w którym krzyżują się cztery ulice – Fabryczna, Czarnkowska, Wojska Polskiego i Kościuszki. Jako, że jest to jedno z głównych skrzyżowań miasta, panuje tam niekiedy olbrzymi ścisk, który jest podwajany poprzez brak świateł. Miejsce jest niebezpieczne również dla osób pieszych, które przechodząc przez pasy w tym miejscu często myślą, że ktoś zafundował im darmowy kurs sportów ekstremalnych. 

Ciekawość budzi, jak nowe rondo  będzie wyglądało. Wielu ma nadzieję, że będzie podobnie pięknie prezentować się, jak różane rondo przy wjeździe do Obornik od strony Rogoźna, potocznie nazywane rondem burmistrza Bukowskiego. Burmistrz Janus chce się na rondzie obornickim wzorować, więc może zasłuży sobie na to, aby nowy nabytek miasta mieszkańcy potocznie określali i jego nazwiskiem.

Podobne artykuły