Darmowy bigos i grochówka w Bogdanowie

BOGDANOWO. Rozpoczął się czas świętowania końca żniw. Nie mógł on ominąć Bogdanowa, które w minioną sobotę zorganizowało własne dożynki. Trudno było się dziwić uśmiechniętym twarzom mieszkańców, którzy spędzali czas na zabawie, zajadając się darmowymi pysznym bigosem, gorącą grochówką i soczystą kiełbasą z grilla. 

Sołtys Andrzej Majkowski przygotował wiele niespodzianek – strzelanie z wiatrówki, mecz pomiędzy żonatymi a kawalerami, (panowie z obrączkami wygrali 6:4), wiele atrakcji dla najmłodszych (hokej na trawie, dmuchany zamek i rożne konkurencje wymagające młodego wigoru). Zabawą, która budziła największe emocje, było rzucanie piłeczką w drewniany blok z wydrążonymi otworami, wśród których najmniejszy miał o centymetr większa średnicę od piłki. To właśnie ten otwór wzbudził gorącą rywalizację, ponieważ nagrodą za trafienie w niego była butelka z przezroczystym płynem o pojemności 0,7 litra.

O zabawie nie mogły zapomnieć władze gminny, które pojawiły się w pełnym składzie. Wieczorem, kiedy odprowadzono pociechy do domu, rozpoczęła się część dla pełnoletnich mieszkańców. W świetlicy, przy akompaniamencie wodzireja, pełnych stołach i butelkach, wszyscy bawili się do późnej nocy.

Podobne artykuły