Chałas już siedzi

ROGOŹNO, DĄBRÓWKA. Niedawno pisaliśmy o zatrzymaniu 9-osobowej grupy handlującej narkotykami na dużą skalę. Skutkiem działań policji z powiatu obornickiego, Poznania i specjalnej grupy antyterrorystów, cała dziewiątka trafiła do aresztu.

Dziesiąte miejsce, zarezerwowano dla szefa rogozińskich dilerów noszącego ksywę „Chałas”. Jego również mieli zatrzymać podczas akcji funkcjonariusze z Poznania, ale „Chałas” dziwnym zrządzeniem losu zdołał im zbiec. 

Miał go o zamiarze aresztowania ostrzec niejaki Zaleś, którego ponoć ostrzegł „ktoś w mundurze”, od dawna współpracujący z przestępcami. 

Za 33-letnim fryzjerem Szymonem Ch., pseudonim Chałas, na początku sierpnia Sąd Rejonowy w Pile rozesłał listy gończe a spec-grupa do spraw poszukiwań bezadresowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozpoczęła intensywne ustalanie miejsca jego pobytu. 

Pomógł im w tym jeden z jego kompanów. zatrzymany 6 sierpnia w Tarnowie Podgórnym, gdzie przez pewien czas się ukrywał. Także Szymon Ch. ukrywał się przed policją przez ponad miesiąc. Często zmieniał miejsce zamieszkania i wyjeżdżał w różne strony kraju. Mimo to, policjanci dość szybko ustalili, gdzie poszukiwany mężczyzna się ukrywa. 

Przez pewien czas poddano to miejsce dyskretnej obserwacji, by ustalić ewentualne kontakty. Było warto. Ostatecznie w piątek 14 sierpnia „Chałas” został zatrzymany w miejscowości Dąbrówka. 

W trakcie przeszukania kryjówki, w której przebywał, zabezpieczono sześć telefonów komórkowych i pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. On sam trafił do aresztu, gdzie czekało już na niego wolne miejsce. Za kratki trafił też jego zaufany człowiek o pseudonimie Rain. Jego zatrzymano dla odmiany w motelu Pod Fartuszkiem w Rudzie.  

Szymona Ch. czeka postępowanie za kierowanie grupą przestępczą i jej założenie. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Przed sądem staną też pozostali dilerzy i złodzieje z rozbitego gangu.

Podobne artykuły