Cenny remis Sparty w Swarzędzu

SWARZĘDZ. Skazywani na porażkę w Swarzędzu piłkarze Sparty Oborniki udowodnili, że dopóki piłka w grze, to wynik jest sprawą otwartą i zremisowali z Unią 1:1.

Trener Mariusz Drewicz już przed meczem podkreślał, że jeżeli jego zespół zrealizuje w pełni założenia taktyczne to Sparta tego meczu nie przegra. I miał rację, oborniczanie od początku zagrali bardzo dobrze właśnie taktycznie, umiejętnie przesuwając strefę i podwajając krycie w środkowej części boiska.

Jednak to gospodarze już w 3 minucie meczu przeprowadzili groźną akcję. W 10 minucie meczu, po kolejnym rzucie rożnym, piłka minimalnie minęła bramkę Jakuba Słowika.

W 17 minucie pierwszej połowy Sparta objęła prowadzenie. Paździerski otrzymał dobre podanie na skrzydło, wbiegł w pole karne i został sfaulowany. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił kapitan Sparty Marcin Florek.

Zaskoczeni takim obrotem sprawy piłkarze Unii chcieli szybko odrobić stratę, jednak nie mogli znaleźć sposobu na dobrze grającą defensywę Sparty. Najdogodniejszą sytuację gospodarze zmarnowali w 34 minucie, kiedy to po faulu Słowika tuż za polem karnym, niecelnie wykonali rzut rożny z 16 metrów.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga Unii, która robiła wszystko, aby doprowadzić do remisu. Piłki wybijali jednak skutecznie obrońcy i pomocnicy Sparty. W 75 minucie Sparta mogła podwyższyć na 2:0, jednak zabrakło trochę skuteczności w wykończeniu akcji.

W 77 minucie Unia wyrównała, po szybkiej akcji środkiem boiska i złym ustawieniu środkowych obrońców Sparty. Po zdobyciu bramki gospodarze nadal groźnie atakowali całym zespołem, chcąc zdobyć zwycięskiego gola. Oborniczanie dzielnie się bronili i wywieźli cenny punkt ze Swarzędza.

Zadowolony z gry swoich podopiecznych był Mariusz Drewicz, bowiem jak mówił: chłopacy zostawili dużo zdrowia na boisku i przede wszystkim zrealizowali moje założenia taktyczne. Punkt w Swarzędzu przed meczem brał bym w ciemno tym bardziej, że skazywano mój zespół już przed meczem na porażkę.

Przed Spartą już w Obornikach kolejny trudny mecz, z Włocławkiem, która wygrał jak na razie wszystkie swoje spotkania.

Skład Sparty: Słowik – Głowacki, Maciejewski, Okanga, Zawadzki, Cyranek, Lizewicz (59 min. Jóźwiak), Pytlak (55 min. Golon), Paździerski (66 min. Kowal), Bukowski (90 min. Zarębski), Florek. Bramka dla Sparty: 17 min. Florek (karny). Żółte kartki dla Sparty: 12 min. Pytlak, 27 min. Głowacki, 34 min. Słowik, 41 min. Zawadzki, 64 min. Jóźwiak, 80 min. Cyranek.