55-lecie z wyróżnieniami

DĄBRÓWKA LEŚNA. Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce Leśnej obchodzi swoje 55 lecie. Jednostka miała dni chwały i dni mniej udane. Po okresie rozkwitu, gdy otrzymała nowy sprzęt i miała świetne notowania zarząd objął prezes, który swymi decyzjami niemal nie doprowadził jej do całkowitego upadku. Wtedy druhowie na nowego prezesa zaproponowali sprawdzonego już na tym stanowisku Stanisław Kanię. 

W OSP poprawiło się i znów jednostka może pochwalić się sukcesami i doskonałą opinią. Z inicjatywy zarządu OSP Dąbrówka w minioną sobotę odbyła się we wsi uroczystość związana z jubileuszem. Stworzyło to też okazję do uhonorowania najbardziej zasłużonych druhów, a takich w Dąbrówce Leśnej jest wielu. 

Za długoletnią służbę wyróżnieni zostali druhowie: Wojciech Nowak, Franciszek Kołodziejczak i Kazimierz Drzewiecki. Pięćdziesięciolecie służby obchodzili: Bernard Gacek, Zbigniew Drzewiecki i Stanisław Kania. Szczególnie uroczyście wyróżniono druhów, którzy wysłużyli w OSP 60 lat a byli to: Stanisław Kaizer, Józef Cegielski, Tadeusz Budziński i Kazimierz Kamiński. Jubilaci medale, życzenia i upominki odbierali przed mieszkańcami wsi, którzy licznie przybyli na święto.  

Wśród gości był też wiceburmistrz Bogdan Bukowski, który szczerze pogratulował druhom a szczególnie pokłonił się nad seniorami. 

Przy okazji święta nagrodzono młodych sportowców zdobywających laury dla Dąbrówki Leśnej. Na koniec odbył się krótki pokaz sprawności. Na oczach widowni podjechał wóz bojowy a młodzi druhowie w niespełna minutę podłączyli węże, rozwinęli je i zaraz w niebiosa trysnęły strumienie wody. Szybkość i sprawność mogła zaimponować. 

Miłym akcentem były podziękowania za całą działalność Stanisławowi Kani. Prócz wielkiego bukietu kwiatów prezes Kania otrzymał też życzenia i usłyszał wiele serdecznych słów. Po oficjalnej części jubileuszu goście ruszyli ku strażackiej grochówce. Była biesiada, było wesoło, a na koniec była zabawa.  

Podobne artykuły