Udane świąteczne regaty

ROGOŹNO. W sobotę i niedzielę Klub Żeglarski Kotwica zorganizował regaty w dwóch klasach: Optymist – memoriał Czesława Janusa – oraz Cadet o puchar starosty powiatu obornickiego. W regatach uczestniczyły, poza gospodarzami, UKS Dwójka Rogoźno, LKSiT Neptun Wągrowiec i CHKŻ LOK Chodzież. Przy pięknej, słonecznej i wietrznej pogodzie przeprowadzono siedem wyścigów. W pierwszym dniu przeprowadzono cztery, a w drugim dniu trzy. 

W klasie Optymist zwyciężył zawodnik z Neptuna Wągrowiec – Maciej Stróżowski. Następne miejsca zajęli Mikołaj Pochylski (Kotwica), Dawid Garguliński (Kotwica), Jakub Brzeszczański (Dwójka Rogoźno) Tomasz Braczyński, Dawid Pochylski Dawid (Kotwica),  Kamil Brzeszczański (Dwójka Rogoźno), Mikołaj Krzyżanowski (Kotwica), Patryk Kaniewski (Dwójka Rogoźno), Bartosz Mantaj, Remigiusz Miazga (KŻ Kotwica). 

Natomiast w klasie Cadet trzy miejsca na podium zajęli reprezentanci Kotwicy. Zwyciężyła załoga w składzie Łukasz Garguliński z kuzynem Krystianem Gargulińskim, przed Maciejem Pacanowskim  i Maciej Gargulisńkim. Trzecie miejsce zdobyli Bartosz Jarząbek i Klaudia Gargulińska. Czwarta była załoga z Chodzieży – Michał Gmaj z Januszem Pichorskim.

Po opuszczeniu bandery Polskiego Związku Żeglarskiego uznano regaty za odbyte. Wszyscy zawodnicy biorący udział w regatach otrzymali nagrody, a zwycięzcy dodatkowo  puchary. Zarząd Klubu Kotwica ufundował dwa puchary z nagrodami dla najmłodszego zawodnika i najmłodszej zawodniczki regat, a byli to Klaudia Gargulińska i Remigiusz Miazga. Niespodzianką było też ufundowanie przez Prezesa WOPR pucharu dla najlepszego zawodnika w ostatnim wyścigu regat w klasie Optymist. Był nim reprezentant Neptuna Wągrowiec Maciej Stróżowski.

Gospodarze regat dziękują za naszym pośrednictwem wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów, drużynie WOPR za zabezpieczenie ratownicze i sędziom, którzy zrezygnowali z diet.

Podobne artykuły