Kosmiczne wakacje dobiegły końca

POŁAJEWO. Tygodniem astronomii zakończyły się trwające od połowy lipca wakacje dla dzieci, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Połajewie. Od początku tygodnia dzieci podzielone na grupy projektowały własną kosmiczną kreacje. Pomysły młodych kreatorów mody przeszły najśmielsze oczekiwania, a najciekawsze propozycje oceniono w konkursie na miss i mistera. We wtorek odbył się wyjazd do kina na najnowszy film o przygodach Harry’ego Pottera, zaś w czwartek dzieci malowały swoją własną wymarzoną planetę. 

W czwartek Połajewo odwiedziło objazdowe planetarium z Szubina, a pod gwiezdną kopułą rozstawioną na sali widowiskowej można było poczuć się jak w przestrzeni kosmicznej. Prowadzący pokaz Marek Nikodem chętnie odpowiadał dzieciom na ich pytania i obawy dotyczące wieku naszej planety oraz długości życia słońca. Dzieci mogły niemalże dotknąć wirujących na ekranie planet i dowiedzieć się więcej na temat gwiazdozbiorów i ich pochodzenia. 

W tym dniu każdy z uczestników zajęć wykonał własną szczęśliwą gwiazdę, z których następnie w sali tanecznej utworzono kolorowy gwiazdozbiór na materiale podwieszonym do sufitu. Po zajęciach każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek, a autorzy najładniejszych prac – również nagrody książkowe. 

Podobne artykuły