Radom bezkonkurencyjny

GMINA RYCZYWÓŁ. Eliminacje grupowe turnieju piłki nożnej o puchar wójta gminy z okazji tegorocznych „Dni Ryczywołu” rozegrano odpowiednio wcześniej, aby sam finał zostawić na niedzielę 8 sierpnia. Pod koniec lipca na boiskach sportowych w Ryczywole i w Lipie odbyły stanęli przeciw sobie najlepsi piłkarze z giny Ryczywół. 

Niemal wszyscy postarali się o dobre widowisko. Piszemy „prawie wszyscy”, bo z Wiardunek nikt nie dojechał i  Radom wygrał qalkowerem. Różny był poziom przygotowania, dlatego wyniki meczy eliminacyjnych zaskakiwały ogromna różnicą bramek. 

W Ryczywole, w wyników eliminacji, Lipa II przegrała z Ludomami 1:5, Radom jak wspomnieliśmy zdobył walkowerem punkty, bo nie doszło do meczy z Wiardunkami, a Ludomy poległy z Radomiem 1:3. 

Równolegle rozegrano mecze w Lipie, a tam gospodarze znokautowali zespół Zawad 6:0, Ryczywół wygrał z Kaziopolem 4:1,  wynik Lipa I – Ryczywół to 3 : 0. 

W sobotę 8 sierpnia na boisku w Ryczywole zmierzyli się ze sobą piłkarze Ryczywołu i Ludom. Przewaga gospodarzy była od początku miażdżąca i mimo starań bramkarza z Ludom, jego zespół przegrał aż 1:7. W kolejnym meczu stanęli przeciwko sobie piłkarze Lipy i Radomia. Ci ostatni byli w doskonałej formie i szybko ustanowili wynik 3:1. W drugiej połowie meczu obie strony usiłowały go zmienić, lecz bezskutecznie. Pomimo ciągłego bombardowania bramki zespołu z Lipy wynik został bez zmian i puchar wójta Ryczywołu przypadł w udziale piłkarzom z Radomia. 

Podobne artykuły