Akordeon i piosenka dla emerytów

POŁAJEWO. Zebranie gminnego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uświetnili swoim recitalem Anna i Bogdan Chołdrychowie, muzykujące małżeństwo, mieszkające w Obornikach. Koncert zorganizowany z inicjatywy przewodniczącej koła Kazimiery Nowaczyk, we współpracy z miejscowym GOK-iem, był strzałem w dziesiątkę. Sam pomysł na spotkanie przy akordeonie oraz wspólne śpiewanie zapomnianych piosenek z towarzyszeniem artystów przypadł do gustu członkom koła, którzy mieli okazję przypomnieć sobie piękne melodie z młodości. 

Każdy uczestnik spotkania otrzymał od państwa Chołdrychów śpiewnik ze słowami prezentowanych w trakcie koncertu piosenek. Dzięki niesamowitemu brzmieniu akordeonu, mistrzowskiej grze pana Bogdana i pięknemu mocnemu wokalowi pani Anny można było przenieść się w świat opisany w takich piosenkach, jak Złota kareta, Miłość ci wszystko wybaczy, kiedyś wspólnie śpiewanych podczas rodzinnych uroczystości, a dziś pokrytych kurzem niepamięci. Popołudnie należało do udanych i nikt nie miał zamiaru poprzestać na śpiewaniu piosenek ze śpiewników.

Członkowie koła przypominali sobie kolejne piosenki, a państwo Chołdrychowie natychmiast wykonywali je dla rozśpiewanej publiczności. Dla najbardziej uzdolnionych muzycznie przygotowano konkurs, podczas którego należało wykonać, z towarzyszeniem akordeonu i na scenie oczywiście, fragment piosenki Kukułeczka. Dla śmiałków przygotowano pamiątkowe nagrody. W czasie przerw na konsumpcję Bogdan Chołdrych prezentował swoje umiejętności, grając utwory na akordeon, wśród nich walczyki z romantycznej Francji rodem.

Podobne artykuły