Towarowa prawie gotowa

GMINA OBORNIKI. Dobiega końca budowa ulicy Towarowej w Obornikach wraz z przedłużeniem do Rożnowa. Inwestycja realizowana jest w ramach dotacji otrzymanej z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych w wysokości 1,5 mln zł. 

Oprócz drogi o długości 3048 metrów powstały również chodniki przy ul. Polnej w Obornikach oraz ks. A. Szmidta i Dworcowej w Rożnowie. Wykonująca tę inwestycję firma Bimex z Rudy i przypominamy o tym nie bez kozery. Dwuwarstwowy asfalt na zachodnim, najdłuższym odcinku, został ułożony w przeciągu dwóch dni. Jego jakość jest zaskakująca. Trudno znaleźć w całej gminie podobnie równą nawierzchnię. 

Można zaryzykować przejazd Towarową z pełną szklanką wody na dachu i to bez obawy, że się wyleje. Kierownik budowy przyznał, że w miejscu gdzie produkuje się ów asfalt o najwyższej europejskiej jakości ustawiają się po odbiór tylko najlepsze firmy. Jeśli dodać do tego nowoczesną układarkę i fachowców z ogromnym doświadczeniem to jakość nawierzchni musi być właśnie taka. 

Już docenili to mieszkańcy Rożnowa, Kowanówka, Kowanowa i Obornik licznie przemierzający nową drogę rowerami i na wrotkach. Na placu budowy pozostały do wykonania jedynie roboty wykończeniowe i niebawem tak zwana „schetynówka” będzie gotowa do odbioru.

Podobne artykuły