Ogólnopolskie regaty klasy Optimist na Jeziorze Rogozińskim

ROGOŹNO. W ostatni weekend młodzi żeglarze rywalizowali w X Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich klasy Optimist o puchar starosty obornickiego, burmistrza Bogusława Janusa oraz prezesa UKS Dwójka w Rogoźnie.  

Regaty odbyły się na akwenie Jeziora Rogozińskiego, na przystani Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwójka, na ul. Małej Poznańskiej i zostały rozegrane w klasach Optimist UKS stary model D (Artom), Optimist UKS nowy model C i Optimist sportowy model B. Uczniowski Klub Sportowy zorganizował w całości to dwudniowe wydarzenie przy pomocy finansowej Urzędu Gminy w Rogoźnie i powiatu. Organizatorzy nie tylko zadbali o sprawne przeprowadzenie regat, ale również o wyżywienie i miejsce do spania dla zamiejscowych uczestników, którzy przyjechali z Człuchowa, Czerska i Piły.  Zwycięzcą grupy B została Julia Stasiulewicz z Vi-King Człuchów, grupy C Damian Gebler z UKŻ Wodniak Piła, grupy D Brzeszczyński Kamil z UKS Dwójka Rogoźno. 

Na zawodach nie mogło zabraknąć władz Rogoźna, w tym nowej wiceburmistrz Sylwii Białej. Żal jednak chwyta za sercę, że puchar starosty musiał być wręczany przez burmistrza Bogusława Janusa, gdyż zabrakło kogokolwiek z władz powiatu. 

Po wręczeniu pucharu odbyło się losowaniu nagród specjalnych. Organizatorzy nauczeni doświadczeniami z ubiegłego roku, kiedy to zawodnik wyznaczony do wyciągania losów wylosował samego siebie, zadecydowali, że losowania dokona  osobiście dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Przemysław Kabat.

Podobne artykuły