Spokojny tydzień

POWIAT OBORNICKI. Podobno dobrzy ludzie zawsze mają dobrą pogodę. Może właśnie dlatego Ziemię Obornicką ominęły nawałnice, które przeszły w ubiegłym tygodniu przez Wielkopolskę. Bawiący w Obornikach europoseł Andrzej Grzyb opisał na spotkaniu obraz, jaki zobaczył po przejściu nawałnicy przez Krotoszyn, skąd pochodzi. W parku znajdującym się w centrum miasta wichura powyrywała dwustuletnie dęby. Nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. 

Tymczasem na Ziemi Obornickiej nawet zbytnio nie padało. Dość powiedzieć, że strażacy ani razu nie mieli powodu do wyjazdu na akcję i niechby tak już zostało. 

Również spokojnie było na drogach powiatu. Nie odnotowaliśmy w minionym tygodniu ani jednego wypadku. Jednak policja miała bardzo pracowity czas. Przez cały tydzień patrole kontrolowały najbardziej uczęszczane dróg, a obserwując ilość pojazdów zatrzymywanych przez funkcjonariuszy można przypuszczać, że wypisano nie jeden mandat. 

Widok policjantów na drogach uspokoił nieco kierowców i powroty z weekendu były bezpieczne. Na koniec z okazji nadchodzącego święta policji składamy tą drogą wszystkim funkcjonariuszom życzenia, by mieli jak najmniej pracy. 

Podobne artykuły