Policja oszczędza paliwo

POWIAT OBORNICKI, POŁAJEWO. Jak zdołaliśmy się dowiedzieć z oficjalnego komunikatu, do końca sierpnia wszystkie jednostki policji mają wycofać z użytkowania stare i wyeksploatowane furgony zasilane benzyną. Wysłużone Volkswageny Transportery, T4 i Fordy Transity zostaną zastąpione przez nowe ekonomiczne samochody zakupione w ramach Programu Modernizacji Policji. 

Podstawową zaletą nowych aut jest to, że spalają znacznie mniej paliwa i nie wymagają tak częstych przeglądów. Policjanci są radzi z decyzji władz, bo chcą jeździć coraz nowszymi i lepszymi samochodami, które w dodatku zużywają niewiele paliwa są tańsze w eksploatacji. Liczą na poprawę efektywności funkcjonowania gospodarki transportowej w policji. 

Do końca sierpnia zostaną wycofane z użytkowania pojazdy, które są przestarzałe i wyeksploatowane. Na pierwszy ogień pójdą jeżdżące na benzynę furgony i transportery spalające od 13 do 15 litrów benzyny. Zastąpią je nowe auta, które na 100 km spalają jedynie od 8 do 9 litrów tańszego oleju napędowego. Dzięki temu eksploatacja pojazdów w policji może być tańsza nawet o 50 %. Nowe auta zostaną przydzielone policjantom w ramach programu modernizacji policji w latach 2008-2009. Rząd zakupił już w tym celu 2.195 pojazdów typu furgon. Kolejne 848 sztuk czeka jeszcze na odbiór. 

Nowe samochody trafią do tych jednostek, które wycofają stare benzynowe furgonetki. Auta mają być rozdzielone w taki sposób, by zapewnić pełną mobilność wszystkich jednostek. 

Przypomnijmy, że ze słów komendanta powiatowego obornickiej policji Zbigniewa Spychały wynika, iż dzięki pomocy samorządów, sytuacja komendy powiatowej jest w kwestii transportu całkiem dobra. 

Podobne artykuły