Pierwsza pani burmistrz w dziejach Rogoźna

ROGOŹNO. Po ponad półrocznym wakacie, na miejsce odchodzącego w specyficznej atmosferze skandalu Krzysztofa Głowa, burmistrz Bogusław Janus powołał nowego wiceburmistrza Rogoźna. W ostatni poniedziałek pani Sylwia Biała, mieszkanka Lednogóry, złożyła przyrzeczenie, obejmując tym samym nowe stanowisko. Jest to pierwszy przypadek w historii miasta, gdy kobieta zajmuje tak prestiżową pozycje na ratuszu. 

Jak nam powiedział burmistrz Janus, z kilku ofert, które napłynęły na zarządzony przez niego konkurs, wybrał osobę, która legitymowała się najwyższymi kompetencjami. Jego nowa zastępczyni to absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Do jej głównych zadań, oprócz oczywiście prezentowania swoją osobą miasta, z czym jako piękna kobieta nie będzie miała zapewne problemu, należeć będą sprawy związane z jej ekonomicznym wykształceniem. 

Jak zdołaliśmy zauważyć, nowa wiceburmistrz jest kobietą inteligentną, ale także opiekuńczą i pełną troski, co widać po jej stosunku do dwóch małych córeczek. 

Chociaż taki wybór budzi skrajne emocje wśród mieszkańców, mają oni nadzieję, że nowa osoba z zewnątrz, nie powiązana żadnymi układami, wpłynie pozytywnie na rozwój miasta. Czas pokaże, czy sprosta nadziejom.

Podobne artykuły