Odwołane zawody

OBORNIKI. Motoklub Oborniki odwołał zaplanowana na  25 lipca rundę mistrzostw cross country, nie podając tego przyczyny. 

Nie znaczy to, że oborniccy crossowcy przestali jeździć. Jak informuje rzecznik klubu, w ubiegły weekend w miejscowości Sobieńczyce w gminie Krokowa odbyły się największe w Polsce zawody cross country quadów. Startowało w nich dwóch oborniczan.

Utalentowany Dawid Sierżant dzielnie walczył w kategorii młodzik, we wszystkich biegach jechał w czołówce i uplasował się na czwartym miejscu. Biorąc pod uwagę, iż był to jego debiut w tej rangi zawodach pojechał znakomicie. Dużą zasługę w tym sukcesie miał dziadek Dawida, który jako mechanik pomagał mu w depo.

Ubiegłoroczny triumfator tej imprezy Tomek Przybylski, w najwyższej klasie 2K, miał w tym roku problemy ze sprzętem i w klasyfikacji generalnej wywalczył również czwarte miejsce. 

Pogoda nie rozpieszczała zawodników jak i kibiców, dlatego też trasa była bardzo wymagająca, wielu quadowców wycofało się po pierwszym dniu z imprezy. 

Podobne artykuły