Wspólnie za utwardzeniem drogi z Dąbrówki

POWIAT OBORNICKI. Obradująca niedawno powiatowa Komisja Bezpieczeństwa skupiła się na drogach, a zwłaszcza zatłoczonej ponad miarę ulicy Czarnkowskiej w Obornikach. Zasiadający w komisji wiceburmistrz Bukowski nalegał, aby powiat wystąpił w ramach budowy tzw „schetynówek” o środki na utwardzenie drogi powiatowej pomiędzy Dąbrówką Leśną a Kowanówkiem. 

Członkowie komisji poparli tę propozycję natychmiast i jednogłośnie, a najwyżej dłoń uniósł starosta Gustaw Wańkowicz. Bogdan Bukowski obiecał mu za to pełne wsparcie w staraniach o pieniądze na tę ważną i pilną inwestycję. Obiecał też pomoc techniczną i materialną ze środków gminy Oborniki. 

Tymczasem, jak zdołaliśmy się dowiedzieć, wicestarosta Gronostaj już przestał myśleć o obiecywanej głośno drodze i zbiera teraz podpisy za budową drogi przez Rudki, co wiązało by się z wycięciem fragmentu puszczy, na co na naszych łamach  nie zgadzał się nadleśniczy obornicki. Ilu jest chętnych na urządzenie w powiecie drugiej Rozpudy, nie wiemy, ale szkoda ich energii, którą można by wykorzystać, tam gdzie szanse na budowanie są choć trochę realne.

Podobne artykuły