Stare, ale jare

OBORNIKI. Gdy starzy szarżują do zabawy, młodzi mogą im tylko zejść z drogi. Nie tylko z szacunku, ale głównie, żeby zrobić im miejsce do tańca na parkiecie. Seniorzy w ostatni czwartek pokazali kolejny raz niewyczerpane zasoby energii i radości, które w nich kipią. 

Na zorganizowanym przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Obornik, pod przewodnictwem Franciszka Matelskiego, spotkaniu w domu kultury zatytułowanym Stare ale Jare, nie zważając na  porywisty wiatr, wszyscy usilnie słuchali przez 4 godziny przeglądu twórczości tych dorodnych wiekiem Polaków. Występowały: zespół śpiewaczy Sonata, duet harmonijek ustnych  z Obornik, zespół śpiewaczy Przemysław, chór mieszany Echo z Rogoźna, zespół śpiewaczy Goślinianka z Murowanej Gośliny, chór Złota Jesień z Kostrzyna, chór Słoneczko z Ostrowite, teatr obrzędowo-kabaretowy Pogodna Jesień z Szamocina, zespół śpiewaczy Granowianie z Granowa, chór Wrzos z Złotkowa, kabaret Pod Kogucikiem z Ostrorogu, chór Złota Jesień z Kleczewa, zespół wokalny Małolaty z Trzcianki, chór Kalina z Budzisławca, zespół wokalny Ostrorogskie Jaśki z Ostrorogu, zespół śpiewaczy Harfa ze Skoków, zespół wokalny Wrzos z Pniew, zespół wokalno-instrumentalny Złoty Kłos z Dusznik. 

Z powodu złych warunków pogodowych i troski o zdrowie widowni obornickiego amfiteatru, wszystkie występujące grupy były zmuszone ograniczyć swój repertuar do trzech występów. Wszyscy się podporządkowali, oprócz grupy z Trzcianki, której młody, najwyraźniej nie tak cierpliwy, wokalista pokłócił się na scenie z organizatorką, co zakończyło się szybkim zabraniem mu mikrofonu przez techników. Jednakże prócz tego incydentu przeważała atmosfera szczęścia i miłej zabawy. Wszyscy bawili się rewelacyjnie, przelewając swój dobry humor z jednej osoby na drugą. 

Po zakończeniu części artystycznej nadszedł czas na tańce. Wszyscy seniorzy tam właśnie pokazali, że choć stare wiekiem, to jare w sercu i to aż do późnej nocy. Fragmenty spotkania będzie można obejrzeć na naszej stronie internetowej, w Telewizji Obornickiej. 

Podobne artykuły