Regaty na Jeziorze Rogozińskim

ROGOŹNO. Na Jeziorze Rogozińskim przeprowadzono regaty żeglarskie w klasach optymist  B  i UKS o puchar burmistrza oraz w klasie cadet o ouchar przewodniczącego rady miejskiej. Wystartowały załogi z klubów żeglarskich z Piły, Wągrowca i dwa kluby rogozińskie. 

W Pierwszym dniu przeprowadzono cztery wyścigi przy średniej sile wiatru. Drugi dzień okazał się nie żeglarski nie było wcale wiatru a lekkie podmuchy nie pozwalały na przeprowadzenie wyścigów. Decyzją sędziego głównego regaty zostały zaliczone po czterech sobotnich wyścigach zgodnie z instrukcją żeglugi i przepisami regatowymi ISAF.    

Wyniki regat: klasa optymist B I miejsce Damian  Gebler (Piła), II miejsce Stróżowski (Wągrowiec), III miejsce Dawid Garguliński (Kotwica Rogoźno); w klasie tej startowało 7 jachtów; klasa optymist UKS I miejsce Jakub  Brzeszczański (UKS Dwójka Rogoźno), II miejsce Kamil Brzeszczański (UKS Dwójka Rogoźno); III Jakub Kowalski (UKS Dwójka Rogoźno); w klasie tej starowało 11 jachtów; klasa cadet  I miejsce  Łukasz i Krystian Garulińscy (Kotwica Rogoźno), II Marcin Apoń, Dawid Pochylisk (Kotwica Rogoźno),  III Pacanowski Maciej i Kamil Gargulińscy (Kotwica Rogoźno); w klasie tej startowało 5 Jachtów.

Najmłodszą zawodniczką regat była Karolina Sikora z Piła, najmłodszym zawodnikiem okazał się Krystian Garguliński z KŻ Kotwica Rogoźno. Sędzią Głównym regat był Tomasz Domagalski.

Podobne artykuły