Ponad sto kajaków spływało Wełną jednego dnia

ROGOŹNO, JARACZ. 5 lipca po raz trzeci, a w tym roku po raz drugi, odbył się rodzinny spływ kajakowy rzeką Wełną. Inicjatorem i komandorem był Jacek Runowski senior.  

Tym razem trasa wiodła z jeziora Rogozińskiego, a dokładnie z klubu Żeglarskiego Kotwica, poprzez Rudę, Wełnę aż do Jaracza, gdzie na wyspie zakończono spływ przy pieczonej kiełbasce.                           

Na wyspie w Jaraczu spływowiczów przywitały ich małe pociechy z żonami lub babciami. Wszyscy chóralnie zapowiedzieli się już na następny spływ, który odbędzie się 26 lipca. Pogoda tym razem bardzo dopisała było słonecznie z małymi podmuchami wiatru.  Podziwianie przyrody w tym okresie jest bardzo przyjazne do oka a bujna roślinność i jej różnorodność sprawia, że na rzecze Wełnie jest w tym okresie wiele spływów. 5 lipca było ich z siedem, organizowanych przez różne ośrodki. Kierownik muzeum w Jaraczu powiedział nam, że w niedzielę przewinęło się przez jego ośrodek ponad sto kajaków. Rzeka Wełna tego lata jest bardzo przyjazna do spływu, ma dość duży poziom wody, co ułatwia płynięcie kajakami.

Podobne artykuły