Dotkliwy brak parkingów

OBORNIKI. Ulica Armii Krajowej na obornickim osiedlu stała się już niemal ulicą jednokierunkową. Mając parkingi jedynie po jednej stronie, a zastawiona również po drugiej autami, które nie zmieściły się na parkingach, stała się tak wąska, że czasem trudno tam przejechać. 

Najgorzej jest na wysokości bloku nr 13. Blok vis a vis nie ma wcale parkingu i każdy z lokatorów stawia samochód tam gdzie zdąży i zdoła. Zastawiona jest nie tylko ulica i okoliczne chodniki, ale coraz częściej widać już auta we wnękach na śmietniki oraz na trawnikach. Gdy przed blokiem nr 13 pojawiła się kostka brukowa, powiało nadzieją, że wreszcie ktoś w spółdzielni mieszkaniowej pomyślał o tym problemie. Tymczasem okazało się, że będzie jedynie wymiana płytek chodnikowych przed trzynastką na kostki brukowe, tak jakby nie było innych i na dodatek większych problemów. 

Mieszkańcy uważają, że znacznie korzystniejszym byłoby utworzenie na części trawnika przed blokiem na przeciw 13 drugiego parkingu i utwardzenie go tą kostką, co rozwiązałoby nieco problem parkowania. Jest co prawda duży parking osiedlowy obok szkoły, ale to daleko od bloku i mieszkańcy boją się parkować w okolicy dość niebezpiecznej dla ich aut.

Mają nadzieję na to, że władze spółdzielni dostrzegą wreszcie kłopot z parkingami, gdyż staje się on na zatłoczonym ponad miarę osiedlu jednym z większych problemów. 

Podobne artykuły