Przypłynęli do Obornik, by powiosłować do Berlina

ZIEMIA OBORNICKA. Popołudniu 29 czerwca do Obornik dopłynęli uczestnicy międzynarodowego spływu kajakowego „Warta Tour 2009”. Organizatorem imprezy było Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki Wodnej i Rekreacji "Warta" z Poznania.

Grupa miłośników sportów wodnych wyruszyła z Częstochowy 15 czerwca, a Oborniki stanowiły półmetek niemalże tysiąckilometrowej trasy. Nie wszyscy jednak przemierzają tak długi odcinek rzeki. Wiele osób przyłącza się do spływu na poszczególnych odcinkach. 

W Obornikach, na terenie rekreacyjnym Guma Wicherek, uczestnicy rozbili namioty i z apetytem zjedli przygotowany im ciepły posiłek. Na pamiątkę pobytu w Obornikach burmistrz Anna Rydzewska wręczyła wszystkim gościom drobne upominki. Jedynym problemem wioślarzy było to, że uczestników spływu i gospodarzy zaskoczył nagle ulewny deszcz, który jednak goście wykorzystali jako naturalny prysznic. Dowiedli przy tym, że nawet oberwanie chmury nie jest straszne dla rasowych wodniaków. 

Po noclegu w Obornikach rozpoczął się kolejny etap wodnych zmagań. Tym razem trasa spływu poprowadziła do Wronek, a stamtąd do Kostrzyna nad Odrą. Metę zaplanowano na 11 lipca w Berlinie.

Podobne artykuły