Mundury i samochody

POWIAT OBORNICKI. Od 1 lipca zmieniły się mundury policji. Być może podczas kontroli drogowej, czy interwencji ktoś poczuł się zaskoczony „dziwnie” wyglądającymi policjantami, jednak trzeba się do tego widoku przyzwyczaić, bo wzór ten będzie obowiązywał zaprawne znów przez długie lata. – Nowe wzory ubrań przygotowano niemal na każdą okazje i jest ich bardzo wiele. Bez zmian pozostają i nadal obowiązują niebieskie mundury wyjściowe – poinformował nas komendant Zbigniew Spychała. 

Obornicka policja wymienia nie tylko stroje ale i tabor. Otrzyma w tym roku wszystkie zamówione samochody. Część z nich już dotarła część czeka na przejęcie. – Bardzo przydała się nam pomoc gmin w pozyskaniu nowego sprzętu, to bez wątpienia poprawi naszą skuteczność  – zapewnił nas komendant. Zmieniły się też samochody, nie są już ciemnoniebieskie lecz srebrne, tak jak w całej Unii Europejskiej. 

Na parkingu obornickiej policji stoją Fiaty Stilo i Punto, KIA, Ford Fusion oraz Volkswageny. Pieniądze na zakup samochodów wyłożyły gminy Oborniki i Rogoźno. Gmina Ryczywół kupi policji komputer i inne niezbędne urządzenia techniczne oraz bardzo przydatne hełmy z niezawodnego kedlaru. Gmina Oborniki przekaże dodatkowo policji nowy radar. Trudno bowiem wymagać od niej właściwego działania jeśli się nie zabezpieczy jej w odpowiedni sprzęt. 

Przy okazji rozmowy z mł. inspektorem Zbigniewem Spychałą usłyszeliśmy: nie jest prawdą iżby policja miała jakieś ograniczenia w paliwie. Jednak samochodów muszą używać w sposób rozsądny i jest to recepta na zawsze a nie tylko na kryzys.  

Podobne artykuły