Mundur pani burmistrz

OBORNIKI. Burmistrz Anna Rydzewska znana jest z tego, iż ubiera się z niewyszukaną elegancją i zawsze stosownie do okoliczności. Jednak niewiele osób zajrzało do specjalnej szafy w podziemiach urzędu miejskiego, gdzie burmistrz chowa swój specjalny mundur wraz ze wszystkimi doń dodatkami.  

Pomieszczenie o którym wspomnieliśmy, jest doskonale wyposażoną siedzibą gminnego sztabu kryzysowego. Wyróżnia się ono stałą łącznością z wszystkimi jednostkami wsparcia. Uzbrojone w niezbędny sprzęt łączności, komputerowy, sygnalizację świetlną, własne źródło energii i szczegółowe mapy oraz wiele innych urządzeń. Jest tam też szafa ze specjalną kryzysową garderobą członków sztabu. 

Ubrania i obuwie są niemal identyczne jak te, które na co dzień noszą do akcji strażacy. Różnica polega na tym, że są znacznie lepiej dopasowane i każdy komplet ma na plecach i piersi wyraźny fosforyzujący napis „burmistrz”, „zastępca burmistrza” itp. 

Pomieszczenie sztabu kryzysowego jest ostatnio bardzo często odwiedzane. Anna Rydzewska niemal co dzień otrzymuje komunikat o zagrożeniu nawałnicą. Wtedy odpowiedzialny pracownik udaje się do podziemnych pomieszczeń sztabu, aby monitorować aktualny stan zagrożenia, porównać prognozy lub sprawdzić skutki niedawnych zdarzeń. Taki stan pogotowia potrwa przez cały burzliwy okres. 

Na szczęście ani razu nie było na tyle groźnie, by zebrać członków sztabu kryzysowego i ubrać ich w odpowiednie mundury.

Podobne artykuły