Zawody mikrolotów

GMINA OBORNIKI. 20 i 21 czerwca rozegrano kolejne zawody mikrolotów o puchar burmistrza Obornik. Zmagania składały się z dwóch konkurencji – nawigacyjnej i precyzyjnego lądowania. Łącznie w powietrze wzbiło się 13 załóg z całego regionu a nadto gościnie piloci z Powodowa, Sochaczewa i Częstochowy. 

Najpierw zaprzyjaźniony pilot motoszybowcem obleciał teren robiąc zdjęcia, a potem piloci i ich nawigatorzy musieli je w określonym czasie umieścić na mapie i odszukać przy ich pomocy znaki nawigacyjne. Jednak bardziej widowiskowym było precyzyjne lądowanie w wyznaczonych wcześniej dokach. Samoloty i motolotnie zaskakiwały dokładnością, choć nie brakowało i momentów napięcia czy humoru. 

Dodatkową atrakcją był skok z motolotni ze spadochronem z wysokości 1500 metrów. Skoczek też precyzyjnie wylądował, a potem skok powtórzył nad Wartą na oczach publiczności wianków. Ostatecznie w tym roku najlepszym okazał się w klasie WL-1 Roman Wawrzyniak z polskiej kadry, reprezentujący Aeroklub z Poznania. Drugie miejsce zajął Adam Kowalczuk z Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego a trzecie szczecinianin Robert Haliński. Na dwuosobowych lotniach najprecyzyjniejsi okazali się być Mariusz Jarmuszczak z Michałem Lecińskim z Poznania a zaraz za nimi bracia Romuald i Henryk Ruksowie z Obornik. Trzecie miejsce zajęła załoga z Bydgoszczy. 

Fragmenty zawodów można obejrzeć na stronie TV Oborniki pod adresem internetowym www.oborniki.com.pl

Podobne artykuły