Upalnego lata nie było, ale atmosfera była gorąca

POŁAJEWO. W niedzielę oficjalnie rozpoczęto sezon letni. W tym dniu całkiem spora liczba mieszkańców gminy uczestniczyła w festynie na powitanie lata, zorganizowanym w amfiteatrze na wyspie w parku. 

Przy okazji imprezy po raz IX odbył się gminny festiwal piosenki dla dzieci i młodzieży. Komisja w składzie Grażyna Kuliberda, Ewa Pomaraniec i Joanna Sobkowiak, przesłuchała 33 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. 

Na początku imprezy, mimo porannego słońca, nad połajewskim amfiteatrem pojawiły się chmury i zaczęło padać. Publiczność jednak nie zrażała się i nucąc znane piosenki śpiewane przez uczestników konkursu, dzielnie przetrwała pod parasolami chwilowe załamanie pogody. Zza chmur wyjrzało słońce, organizatorzy odetchnęli z ulgą a festiwal mógł spokojnie trwać dalej, bo jak wiadomo słoneczna pogoda to połowa sukcesu udanej imprezy. 

W przerwie między prezentacjami małych i dużych widzów rozbawiał duet animatorów zabaw dziecięcych z poznańskiego teatru Dudula. We wspólne zabawy na płycie przez sceną dali się chętnie wciągnąć dorośli, a już najbardziej zapadł w pamięć wspólny pociąg z maszynistą-zacnym dziadkiem oraz konduktorem w czapce i z lizakiem, w którego wcielił się jeden z tatusiów. 

Na żarty i swawole pozwalano w tym dniu wszystkim. Dzieci chętnie korzystały z przejazdów bryczką, która przyjechała do Połajewa z pobliskiego Radomia, malowania portretów przez artystę-malarza z Czarnkowa, malowania twarzy oraz dmuchanych zamków i batutu. Dorośli zaopatrywali się w bufecie i towarzyszyli swoim pociechom w korzystaniu z pozostałych atrakcji. Chętnie odwiedzano też stoisko Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych, na którym można było zakupić ciasta i kawę oraz spróbować szczęścia w loterii fantowej. 

Po prezentacjach wszystkich uczestników na scenie pojawiła się Dagmara Grabicka, wielokrotna finalistka gminnych i powiatowych festiwali wokalnych. Tym razem poza konkursem zaśpiewała piosenkę Dwa serca jak dwa pociągi. Następnie jury dokonało ogłoszenia wyników festiwalu. 

W grupie dzieci przedszkolnych zwyciężyła Martyna Śramska, miejsce drugie zajęła Kasia Anioła, a trzecie Gabrysia Markiewicz i Patrycja Smogur. W kategorii wiekowej klasy I-III najlepszy okazał się charyzmatyczny Eryk Surmela, który swoją interpretacją piosenki Kombajn Bizon z repertuaru Wałów Jagiellońskich powalił wszystkich i zyskał od razu sympatię publiczności. Na drugim miejscu znalazła się urocza Julia Lachowicz, a na trzecim szarmancki i elegancki Wojtek Raszewski. Wyróżnienie przyznano obdarzonej pięknym głosem Sylwii Przybył. 

Wśród młodych wykonawców z klas IV-VI miejsce pierwsze zajął Tomasz Budaj, jak zwykle świetnie przygotowany, tym razem we wzruszającej interpretacji kultowej piosenki Przeżyj to sam. Miejsce drugie zajęła nie mniej perfekcyjna i z roku na rok coraz lepiej śpiewająca Daria Krawczyk, zaś wyróżnienie przyznano dobrze rokującemu wokaliście Michałowi Kulce. 

W kategorii gimnazjum rywalizacja była największa. Spośród rewelacyjnych dziewczęcych wykonań jury postanowiło nagrodzić miejscem pierwszym Hannę Krawczyk i Monikę Singer, a miejscem drugim Angelikę Mazur. 

Po części festiwalowej na scenie pojawiła się dynamiczna i świetnie śpiewająca Agata Werner z Łodzi, która wraz z tancerzami break dance ze swojego zespołu bawiła pozostałych w parku widzów do godziny 20.00. Po jej koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna. 

W uszach uczestników rozbrzmiewał śpiewany przez Agatę Werner taneczny hit Upalne lato oraz proponowane przez zespół Delix przeboje muzyki rozrywkowej i choć upalnego lata w zasadzie tego dnia nie było, atmosfera była naprawdę gorąca. 

Podobne artykuły