Rydzewska strzelała posłowi Rutnickiemu

OBORNIKI. 22 czerwca przecięciem biało-czerwonej wstęgi oficjalnie otwarto, ukończone niedawno boisko przy Szkole Podstawowej nr 2. Inwestycję zrealizowano dzięki środkom pozyskanym z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Blisko Boisko”, przy dofinansowaniu grupy PZU. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele sponsorów oraz pomysłodawca projektu, poseł Paweł Rutnicki. Na boisku pokazowy mecz rozegrali tego dnia młodzi piłkarze Sparty Oborniki. 

W ramach przedsięwzięcia zrealizowanego przez firmę Masters ze Szczecina powstało oświetlone boisko ze sztucznej nawierzchni (trawa syntetyczna) o wymiarach 43×70 m wraz z ogrodzeniem i trybunami na 150 miejsc. Budowa boiska stanowiła pierwszy etap planowanej inwestycji, już wkrótce przy ulicy ks. Szymańskiego powstanie kolejne nowoczesne boisko o sztucznej nawierzchni, a także wspaniałe korty tenisowe i skatepark. Na razie trzeba się zadowolić pierwszym obiektem, a ten już spełnił swe zadanie. Podczas Dni Obornik rozgrywała na nim swoje mecze liga. Piłkarze nie tylko grali, ale i wdeptywali kauczukowy granulat w nawierzchnię i to lepiej niż jakiekolwiek maszyny. 

Poseł Paweł Rutnicki, (niegdyś bramkarz drużyny piłkarzy z Pniew, dziś broni bramki drużyny parlamentarzystów) pochwalił dobre wykonanie inwestycji. Przy okazji zapoznał się też z innymi obiektami sportowymi i nie krył wyrazów uznania. Słysząc o planach budowy Orlika na osiedlu Leśnym obiecał swoje wsparcie, jak i przy innych tego typu inwestycjach. Boisko przy dwójce dyrektor tej szkoły Aldona Święcichowska przekazała oficjalnie OCS. Tomasz Konitz podziękował i obiecał, że będą z niego korzystali wszyscy chętni. 

Przy boisku  będzie stały opiekun, którego zadaniem będzie nadzór nad obiektem. Tadeusz Ratajczak ogłosił, że od rana do godziny 16-17 grać może młodzież, starsi po tym czasie. Na murawę wbiegli młodzi piłkarze, a poseł Rutnicki obdarował ich na dobry początek firmowymi piłkami. Po krótkim meczu dał się namówić na pokaz umiejętności bramkarskich. Naprzeciw niemal dwumetrowego posła stanęła w zupełnie nowej roli burmistrz Anna Rydzewska. Po serii karnych przyszedł czas na rozmowy na temat zamierzeń rządu i parlamentu oraz oczekiwań samorządów lokalnych. Szybko się okazało, że poseł i burmistrz mają podobne zapatrywania na gospodarkę. Na pamiątkę wizyty Rydzewska obdarowała Rutnickiego 20 dukatową monetą jubileuszową. 

Podobne artykuły