Jacek Wójcicki w Obornikach: muzyka i… sekrety rodzinne

OBORNIKI. Na czerwcowym jubileuszowym koncercie operetkowym nie zostało w sali OOK ani jednego wolnego krzesła.  Licznie zebranych słuchaczy powitali Daniel Kustosik, dyrektor Poznańskiego Teatru Muzycznego oraz doskonale znane już oborniczanom małżeństwo Bartosz Kuczyk i Agnieszka Wawrzyniak. Jednak tym razem gwiazdą koncertu był Jacek Wójcicki znany z pięknego wysokiego tenoru, związany przez lata z Piwnicą Pod Baranami. 

Pochodzący z Krakowa aktor zaczął od jednego z ulubionych utworów Jana Kiepury, a gdy przebrzmiały burzliwe oklaski opowiedział o swym niedawnym odkryciu. Otóż z archiwów rodzinnych wynika, że Jacek Wójcicki ma coś wspólnego z legendarnym polskim tenorem. Dziadek Wójcickiego pochodził z Krakowa a Kiepurowie z nieodległego Sosnowca. Ojciec Jana Kiepury, jak wiadomo, był piekarzem, zaś dziadek Wójcickiego był… zdunem. Zatem obaj dziadkowie stali przy piecu i to właśnie łączy obu tenorów. 

Wieczór operetkowy był pełen nie tylko humoru, ale przede wszystkim, pięknych melodii, wspaniałych głosów a także tańca. Liczne brawa, by nie rzec owacje, dowiodły, że dwudziesty, obornicki koncert, zorganizowany przez Aleksandrę Kamińską, był bez wątpienia wartym pamięci wydarzeniem muzycznym. Teraz dyrektor Leszek Faron będzie musial pomyśleć o powiększeniu sali.

Podobne artykuły