Złota pyra

OBORNIKI. Dodatkową atrakcją ostatniego z Dni Obornik była druga edycja biegu o puchar złotej pyry. W tym roku biegacze zebrali się nad wyraz ochoczo, liczba startujących osiągnęła 128 osób. 

Wystartowali o godzinie 15.30 biegnąc prawie 10 km, od ulicy Piłsudskiego do Gołaszyna i z powrotem. Pierwsza osoba a zarazem zwycięzca, Dariusz Szrama dotarł do mety przy scenie na Rynku, nieco po godzinie 16. Reszta zawodników dobiegała przez następne pół godziny. 

Główną kategorię open, a zarazem do 40 roku życia, wygrał podobnie jak rok temu Dariusz Szrama, wyprzedzając Piotra Stepczyńskiego z Międzychodu i Marcina Jaskowskiego z Gorzowa. Wśród pań trimfowała Danuta Pietruszyńska (Międzychód), przed Julią Tomaszewską (Kiszewo) i Agatą Wagą (Poznań). Wśród biegaczy poniżej 20 roku życia najlepszym okazał się Adam Niemyt (Poznań), drugi był Kacper Sadowski (Oborniki) a trzeci Mateusz Laskowski (Poznań). W kategorii powyżej 40 lat zwyciężył Adam Musiał przes Jackiem Flak-Marcinkowskim i Mirosławem Paluchem. Tym razem oprócz oborniczan na starcie zobaczyliśmy mieszkańców  Poznania, Gorzowa,  Bydgoszczy, Miedzychodu, Szamotuł, Lubonia, Nowego Tomyśla, Opalenicy, Skwierzyny, Drezdenka, Murowanej Gośliny, Czarnkowa i wielu innych miejscowości.

Dla głównego wygranego przygotowano specjalną szklaną tabliczkę, reszta zwycięzców otrzymała mosiężne puchary w kształcie biegacza. Pozostali nie odeszli z pustymi rękoma, Każdy otrzymał medal oraz koszulki ufundowane przez Obornickie Centrum Sportu. Nawet Eugeniusz Gacek, jadący za uczestnikami na charakterystycznym rowerze z pomarańczowym siedzonkiem dla wnuczki, a czuwający nad zdrowiem zawodników, otrzymał zasłużony medal.   

Podobne artykuły