Mikado zwycięzcą

OBORNIKI. Finały pierwszej edycji Pucharu Ligi w piłce nożnej zorganizowana przez Obornickie Centrum Sportu, połączono z Dniami Obornik. Mecze rozgrywano na nowo oddanym do użytku boiska ze sztuczną nawierzchnią przy SP 2. Uczestnikami były drużyny grające w jednej kategorii open bez podziału na zrzeszonych i niezrzeszonych. 

Inauguracyjne mecze pucharu Ligi OCS rozegrane 7 czerwca nie przyniosły większych niespodzianek. W zasadzie wygrywali faworyci. W drugiej rundzie rozegrano kilka ciekawych spotkań. W kolejnej rundzie rozegranej padały wysokie wyniki. Do półfinałów awansowali Auto Wicherek, Zielone Żabki, Mikado i Słoneczne Browary. 

W meczu półfinałowym Auto Wicherek uległ Zielonym Żabkom 4:5, a mecz miał bardzo dramatyczny przebieg. Warto wspomnieć, że w Zielonych Żabkach grali głównie „zawodowcy” ze Sparty a jeden z piłkarzy gra nawet w Lechu Poznań. Zawodnicy Auto Wicherek to tylko amatorzy. Mimo ogromnej różnicy w wyszkoleniu piłkarze Auto Wicherek omal nie zremisowali. 

Podczas jednego dynamicznych z fragmentów gry, dwaj piłkarze wyskoczyli do piłki zderzając się głowami. Jeden z nich uderzony w potylicę znalazł się w szpitalu. Powstało zamieszanie i Auto Wicherek zaliczył samobójczą bramkę. 

Inaczej wyglądał mecz Mikado ze Słonecznymi Browarami. Tam w regulaminowym czasie gry był remis 2:2 a zwycięstwo Mikado ustaliło dopiero po serii rzutów karnych. Finały odbyły się 20 czerwca a o zwycięstwie decydowały rzuty karne zarówno w meczu o trzecie miejsce jak i o pierwsze. Grając o brąz Słoneczne Browary zremisowały z teamem Auto Wicherek 2:2. Karne okazały się bardziej szczęśliwe dla Auto Wicherka i wynikiem 7:6 zdobył on trzecie miejsce. 

Wynik bezbramkowy padł też w spotkaniu o główne trofeum. W karnych bardziej precyzyjny był zespół Mikado pokonując ostatecznie Zielone Żabki 3:2. 

Podobne artykuły