Bandycki napad w przejściu podziemnym

OBORNIKI. W minioną środę w przejściu podziemnym koło dworca PKS doszło do napaści i rozboju na nieletnim mieszkańcu Obornik. Dwaj nieznani sprawcy napadli grupę nieletnich i jednego z nich okradli z telefonu i gotówki a następnie zbiegli. 

Okolica jest co prawda monitorowana, samo przejście podziemne jednak nie. Chłopcy opowiedzieli w domach co się stało, a rodzice zgłosili sprawę policji. Scenariusz przebiegu zdarzenia był jednak tak nieprawdopodobny, że funkcjonariusze poprosili o uczestnictwo w przesłuchaniu psychologa. Ten potwierdził rzetelność przekazu czternastolatków a było to tak.  

Około godziny 7:30 trójka 14-latków wracała z zakupów robionych z myślą o szkolnej wycieczce. Kiedy przechodzili przez podziemne przejście koło dworca autobusowego zaatakowało ich dwóch nieznanych im mężczyzn. Napastnicy zagrozili im pistoletem (zapewne) pneumatycznym. Dwóm z chłopców udało się jakoś uciec, trzeciego rabusie zatrzymali, kradnąc mu pieniądze oraz telefon komórkowy marki Sony Ericsson, a łączna strata na szkodę 14-latka wyniosa 210 zł. 

Napastnikami byli mężczyźni w wieku około 20 lat, jeden z nich miał 180 cm wzrostu, był szczupłej budowy ciała, ubrany w niebieską bluzę z kapturem, ponadto miał obandażowaną całą głowę. Drugi mężczyzna miał około 170 cm wzrostu, włosy czarne krótkie, był szczupłej budowa ciała, na twarzy posiadał ciemny kilkudniowy zarost. Ubrany był w czarną kurtkę, która była mocno wybrudzona oraz w czarne spodnie, a na głowie miał granatową czapkę z daszkiem. 

Obaj napastnicy po napaści oddalili się najprawdopodobniej ulicą Mostową w stronę Poznania. 

Policja prosi za naszym pośrednictwem o kontakt wszystkie osoby, które widziały tych mężczyzn lub posiadają informacje na temat miejsca pobytu sprawców, pod nr telefonu 06129-75-278 lub 997. Każda, nawet anonimowa informacja, może pomóc w zatrzymaniu sprawców.

Podobne artykuły