Sprawdzian strażackiej sprawności

OBJEZIERZE. Kolejne zawody strażaków drużyn OSP rozegrano w tym roku w Objezierzu. Na wspaniale przygotowanej murawie stadionu OCS stanęło 250 druhów i druhen. Zmagania stały na dość wysokim poziomie, zadania były trudne, ale większość sobie dobrze z nimi poradziła. 

Prezes ZG OSP Krzysztof Tomaszewski powiedział na ich zakończenie: zawody przeprowadzone super sprawnie, po raz pierwszy tak nam się to udało zrobić. Potwierdziła to burmistrz Anna Rydzewska  słowami:  tak sprawny przebieg zawodów potwierdza waszą ogromną sprawność w ogóle. Podziękowała szczególnie najmłodszym zawodnikom z drużyn młodzieżowych za zaangażowanie a paniom życzyła by nigdy nie ustępowały. 

I miejsce zdobyła młodzież z OSP Ocieszyn i to z ogromnym dorobkiem punktowym, II miejsce OSP Objezierze a III miejsce OSP Maniewo. W klasyfikacji pań, I miejsce przypadło w udziale OSP Uścikowo, II miejsce OSP Chrustowo a III OSP Kiszewo. 

Wśród dorosłych druhów startowało aż 11 drużyn. Najlepiej wypadło OSP Nieczajna kasując wszelką konkurencję. Na miejscu drugim sklasyfikowano OSP Bablin, który swą postawa dowiódł, iż winien był też dostać nagrodę „fair play”. Miejsce III zdobyła OSP Nowołoskoniec. 

Najgorzej wypadły drużyny gospodarzy i OSP Rożnowo. Można zrozumieć Objezierze, bo to wieś wciąż topniejąca, a i druh Kazimierz Paprzycki ma niewielkie doświadczenie. Postawił na najmłodszych strażaków i była to dobra decyzja o czym świadczy ich doskonały wynik. Zaskakuje jednak fatalny rezultat ogromnego i licznego Rożnowa. Powinien być on sygnałem, że coś tam nie gra. Być może dlatego prezes P.Gronostaj zaraz po zawodach zjadł tylko przydziałową grochówkę i cichcem czmychnął, prawdopodobnie zastanawiać się nad błędami.

Żadnych za to błędów nie popełnili organizatorzy imprezy. Kuchnie powierzono komendantowi OSP Świerkówki Szymonowi Marszewskiemu a on oddał ją w ręce małżonki Izy i pań ją wspierających. Nic dziwnego, że ponad 250 porcji kiełbasy, kilogramy kaszanki z grilla i kocioł fantastycznej grochówki znikły szybciej od niejednego pożaru. Wspaniała pogoda sprzyjała strażakom a obserwując ich sprawność można było nabrać pewności, że bezpieczeństwo gminy spoczywa w dobrych rękach. 

Podobne artykuły