Puchary i wędkarski dzień dziecka

OBORNIKI. 31 maja zorganizowano już po raz trzeci na rzece Warcie w Obornikach oraz na zapleczu firmy Guma, imprezę dla młodzieży, nazwaną wędkarskim dniem dziecka. Uczestniczyło w niej 102 dzieci, które brały udział w konkursach wędkarskim, rzutu do tarczy lotkami, strzeleckim, rzutowym wędkarskim do tarczy, wiedzy wędkarskiej i rysunkowym. 

Organizatorzy, za pośrednictwem gazety, pragną podziękować sponsorom, dzięki którym zorganizowano tak udaną imprezę dla dzieci: Urzędowi Miejskiemu, firmie Jaxon Andrzeja Podeszwy z Poznania, firmie Guma E i A. Wicherków, firmie Boch Marcina Bocha, GS Oborniki, Nadleśnictwu Oborniki, Dawidowi Spychale, Beacie Świerkowskiej, Krzysztofowi Piekarskiemu, Bogusławowi Kennemannowi, Tomaszowi Stachowiakowi,Krzysztofowi Skrzypkowi, Andrzejowi Dudzie. Impreza odbyła się w dobrych warunkach pogodowych oraz należała do bardzo udanych. 

Wcześniej, w maju, Zarząd Koła nr 32 Polskiego Związku Wędkarskiego zorganizował jeszcze dwie imprezy. 9 maja na jez. Rogoźno odbyły się zawody wędkarskie o puchar koła dla młodzieży. Puchar zdobyła Katarzyna Nowicka, która poza tym otrzymała też nagrodę za największą rybę złowioną w konkursie wędkarskim. Był nim leszcz o wadze 436 gram. Dalsze miejsca zajęli Jakub Tomczak, Radosław Zieliński, Szymon Dąbrowski, Sandra Śmielewska, Michał Koczorowski. 

17 maja na jez. Stare przeprowadzono zawody wędkarskie o puchar koła dla seniorów. W zawodach zwyciężył Eugeniusz Kąkol, wyprzedzając Tomasza Styszyńskiego, Szymona Kempińskiego, Janusza Borowiaka, Jacka Kołodzieja, Krzysztofa Malmura, Marcina Cichorka, Leona Olecha, Piotra Kołodziejczaka i Kazimierza Skorupskiego. Zwycięzca złowił 3170 g ryb. Największą rybą zawodów był krąp, o wadze 120 gram, złowiony przez Janusza Borowiaka .

20 czerwca na rzece Warcie w Uścikówcu odbędą się zawody spinningowe "Boleń Warty". Zbiórkę chętnych do wzięcia udziału w zawodach przewidziano o godz. 16,00 na parkingu koło Lidla w Obornikach, ul. Lipowa. 5 lipca zarząd Koła organizuje na jez. Karolewo wycieczkę dla emerytów i rencistów. Zapisy przyjmował będzie w sekretariacie Koła Kazimierz Skorupski w dniu 25 czerwca, w godzinach od 18 do 20.

Podobne artykuły