Sparta zakończyła ligowy sezon z honorem

OBORNIKI. W środę piłkarze Spart Oborniki rozegrali ostatni w tym sezonie mecz. Rywalem oborniczan była silna personalnie Unia Swarzędz, w której od wiosny gra dwóch byłych zawodników z podstawowego składu Sparty – Krzysztof Potaś i Maciej Smuniewski. Oborniczanie pokazali jednak charakter i mimo iż spotkanie zakończyło się remisem 0:0 to Sparta miała zdecydowanie więcej okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Już w 3 min. meczu strzał Błędkowskiego broni bramkarz Unii.

W 12 min. meczu po kolejnej dobrej akcji Sparta wywalczyła rzut rożny. Siedem minut później na strzał z 20 metrów decyduje się Brauza i piłka minimalnie mija bramkę gospodarzy. W 34 min. meczu również na strzał z drugiej linii decyduje się Cyranek, lecz niestety piłka ponownie szybuje nad bramką.

Druga połowa rozpoczyna się podobnie jak pierwsza i to Sparta ma więcej okazji do strzelenia bramki. W 53 min. meczu na indywidualną akcję decyduje się Cyranek, który mija dwóch obrońców Unii, jednak w ostatniej chwili piłkę wybija mu obrońca ze Swarzędza Potaś. W 60 min. meczu to jednak Unia przeprowadza najgroźniejszą akcję w tym spotkaniu. Na szczęście strzał z dystansu pewnie broni Jakub Słowik. W kolejnych minutach meczu Sparta atakuje, jednak piłkę albo wybijają obrońcy, albo pewnie wyłapuje ją młody bramkarz Unii Swarzędz.

Spotkanie ostatecznie kończy się remisem 0:0, a po meczu obie drużyny udały się na wspólnego grilla.

Sezon 2008/2009 pierwszy w III lidze od ponad 50 lat jest zakończony, Sparta mimo wielkich kłopotów finansowych dograła go do końca, za co wielkie słowa uznania dla zawodników, trenera, kierownika drużyny, oraz osób które były obecne na każdym meczu. Miejmy nadzieję, że do końca czerwca uda się dopiąć wszelkie kwestie organizacyjno finansowe i dzięki zapowiadanej pomocy ze strony Urzędu Miejskiego oborniczanie nadal będą rywalizować na szczeblu III ligi promując Oborniki

Skład Sparty: Słowik – Golon, Jujeczka, Głowacki, Radziwołek, Buczkowski (83 min. Cegielski), Szpalik (63 min. Szpalik), Cyranek, Błędkowski, Brauza (88 min. Kaczmarek), Florek. Żółte kartki dla Sparty: 67 min. Radziwołek.

Podobne artykuły