Nowa dyrektor szkoły w Objezierzu

OBJEZIERZE, ROŻNOWO. W minionym tygodniu Violetta Sowiak została nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Objezierzu. W tym samym czasie odbyły się dwa konkursy na dyrektora szkoły. W Rożnowie i właśnie w Objezierzu. Tam o stanowisko dyrektora szkoły miały zamiar ubiegać się według różnych relacji od czterech do nawet pięciu osób, w tym pełniąca dotąd obowiązki Lidia Kurzawa Pabin. 

Lista stopniowo topniała a przyczyny mogły być różne. Jedna z osób, które się wycofały, miała twierdzić podpierając się nagraniem rozmowy, że była zastraszana i nakłaniana szantażem do rezygnacji z udziału w konkursie. Przykład ten dowodzi, iż sytuacja w objezierskim środowisku nauczycielskim była daleka od ideału. Ostatecznie obok Lidii Kurzawy Pabin stanęła przed komisją nauczycielka z jej szkoły Violetta Sowiak i po naradzie to właśnie ona została dyrektorem. Poproszony o komentarz w tej sprawie kierownik oświaty Edward Mączyński powiedział: ta zmiana wszystkim wyjdzie na zdrowie

W przypadku Zespołu Szkół w Rożnowie komisja konkursowa nie miała wiele pracy. Na stanowisko dyrektora startowała jedynie dotychczasowa dyrektor Dorota Stypuła i będzie ona pełnić swe obowiązki przez kolejną kadencję. 

Podobne artykuły