Motocykle w Kowanówku

KOWANÓWKO. Dzieci tej największej wsi w gminie wsi obchodziły swoje święto w czwartek 3 czerwca. Pogoda nieco się ustabilizowała i na to właśnie liczyli organizatorzy, sołtys Ewa Kaźmierczak z córkami oraz wspierająca je rada sołecka. Ich pomysłem było zorganizowanie zabaw i atrakcji w świetlicy oraz na placu przed świetlicą. 

Tam podjechał prawdziwy radiowóz służby ruchu drogowego a pogodni policjanci pokazywali jego wnętrze, demonstrowali działanie urządzeń oraz informowali najmłodszych jak bezpiecznie korzystać z drogi. Było to atrakcyjne i pouczające spotkanie.  Wiele dzieci robiło sobie zdjęcia ze stróżami prawa a oni chętnie pozowali, by pokazać, że na taka straszna ta policja. Nie mniej chętnie fotografowano się przy pięknych motocyklach na których na zaproszenie dzieci przybyli członkowie sekcji motocykli ciężkich Jastrzębie Dróg. 

Innego rodzaju atrakcją były przejażdżki wozem ciągniętym przez dwa piękne bachmaty. Kto nie jeździł lub nie robił sobie zdjęć, piekł kiełbaski przy ognisku lub tańczył przy żywej muzyce w świetlicy. Szczególnym gościem dzieci była burmistrz Anna Rydzewska. Pani burmistrz słysząc, że jedno z dzieci zamiast słodyczy wolałoby lody, podeszła do pobliskiego sklepu i wykupiła cały zapas lodów by poczęstować nimi wszystkie dzieci. Bawiono się do wieczora a wspomnień wystarczy na długie miesiące.  

Podobne artykuły