Festyn rodzinny na Osiedlu Leśnym

OBORNIKI. Jak co roku, pierwszego czerwca odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 festyn rodzinny. Najmłodsi rywalizowali się w konkurencjach sprawnościowych – przejście na szczudłach, wyścigi w workach, skoki przez skakankę, łapanie kółek, wyścigi w parach o trzech nogach, rzutach do celu, w udzielaniu pierwszej pomocy. Starsze dzieci mogły uczestniczyć w grach zespołowych.  Atrakcją stał się mecz mecz między radą rodziców wzmocnioną przez nauczycieli, a uczniami. Wzbudził gorące emocje, natomiast skutki pojedynku nauczyciele odczuwali boleśnie następnego dnia. Podsumowanie też akcję dotyczącej profilaktyki uzależnień. 

Wszystkie dzieci zostały obdarowane sokiem i lodami a w międzyczasie przygrywałą Obornicka Orkiestra Dęta. Szczególnie spodobał się występ, podczas którego perkusiści, między innymi uczeń SP4  Jeremiasz Baum, używali do grania pojemników na śmieci. Młodzież  tańcząca w grupie Hajdasz zaprezentowała swoje  umiejętności, a pani instruktor udało się w umiejętny sposób pobudzić do tańca licznie zgromadzoną publiczność. 

Jak co roku największe kolejki stały do koła fortuny. Najwytrwalszych nie kusiła nawet wyśmienita grochówka i przepyszny smalec, który robił furorę nie tylko wśród dorosłych. Niestety, festyn został zakłócony przez ulewny deszcz. Dzieci wraz z opiekunami i rodzicami przeniosły się do stołówki szkolnej,  gdzie odbył się festiwal piosenki żołniersko-harcerskiej. Każda z klas zaprezentowała swój repertuar nagradzany burzą oklasków. Występy te można będzie obejrzeć na naszej stronie www.oborniki.com.pl.

Podobne artykuły